Ostatnie 12 miesięcy to czas wytężonej pracy zarządu klubu i trenerów. Zgodnie z zasadą funkcjonującą „SPORT TO PRZYGODA” powoduje, ze nie możemy sobie pozwolić na chwilę zwątpienia. Efekt? Chyba trudny do przebicia przez inne kluby w Zielonej Górze, a może nawet w województwie lubuskim. W styczniu 2023 trenowało u Nas ok. 100 dziewczyn a pod koniec grudnia 2023 ponad 170. Wzrost o 70 %!!! Zgłaszają się kolejne dziewczyny. To jest dla Naszego klubu największy wyznacznik pracy jaką wykonujemy. Mówiono „dziewczyny nie chcą uprawiać sportu i się do niego nie garną”. Udowadniamy, że tak nie jest i wszystkie trenujące też to pokazują. Można powiedzieć, że w tym względzie osiągnęliśmy maksimum osób trenujących.
Wnioski:
– wszystkie założone cele z ostatnich 5 lat zostały osiągnięte, a nawet zrealizowaliśmy więcej, niż planowaliśmy – zwłaszcza jeżeli chodzi o liczbę trenujących i ilość grających zespołów.
– wdrażamy profilaktykę uzależnień i patologii społecznych
– przeciwdziałamy występowaniu chorób i kontuzji zawodniczek
– rozwijamy współpracę w grupie
– zaszczepiamy zasady fair play, szacunku do koleżanek, trenerów i przeciwniczek na boisku
– podnosimy umiejętności siatkarskie trenujących dziewcząt we wszystkich grupach wiekowych

Na tę liczbę składają się grupy trenujące w jednostkach publicznych: Zespół Edukacyjny nr 4 w Zielonej Górze, Zespół Edukacyjny nr 5 w Zielonej Górze, Lotnik – Liceum Ogólnokształcące nr 4 w Zielonej Górze, Szkoła Podstawowa nr 8 w Zielonej Górze i dodatkowa grupa, która trenuje na Sali UZ w Zielonej Górze(gra pod Naszą nazwą ale ją prowadzi trener z zewnątrz).
Klub zatrudnia 8 trenerów: Wiktor Zasowski, Paweł Słomiński, Cezary Dubniewski, Wojtek Dubniewski, Robert Jankowski Od września 2023: Weronika Marciniec Adam Klimek, Robert Bitner,. Dodatkowo Andrzej Cyrankowski(grupa na UZ).
Wszystkie grupy mają w tygodniu minimum 2 treningi, większość ma możliwość trenować 3 razy a najbardziej zaawansowane trenują 4-5 razy w tygodniu.
Nadrzędny cel naszego klubu: stworzyć szansę rozwoju wszystkim trenującym, wspierać ich możliwości, budować wysoką samoocenę i pokazać możliwość budowania swojej siatkarskiej przygody/kariery!!!
Osiągniecia z sezonu 2022/2023:
3 miejsce w kategorii młodziczek w województwie lubuskim 2022/2023 – udział w 1/8 mistrzostw Polski gdzie zajęliśmy 3 miejsce
2 miejsce w kategorii trójek w województwie lubuskim 2022/2023 – awans do Mistrzostw Polski (22 miejsce w Polsce)
10 miejsce w kategorii czwórek w województwie lubuskim 2022/2023
V miejsce w kategorii kadetek 2022/2023
IV miejsce w kategorii juniorek 2022/2023
Zawodniczka naszego klubu otrzymała powołanie na Kampy do Białej Podlaski i do Mogilna jest w ścisłym gronie 24 dziewczyn z kraju(Natalia Szary)
Dwie nasze zawodniczki jako reprezentantki województwa brały udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich(Iga Maciejewska i Karolina Wesołowska)
Dwie nasze zawodniczki jako reprezentantki województwa brały udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży(Zuzanna Piaseczna i Oliwia Waszak)

Osiągniecia z sezonu 2023/2024 na tę chwilę:
2 miejsce w kategorii kadetek – możliwość grania o medale w województwie
3 miejsce w kategorii juniorek – bardzo duża możliwość grania o medale w województwie
5 miejsce w grupie w kategorii młodziczek – rozpoczyna się 3 etap – zobaczymy wyniki
Minisiatkówka przed nami

Najważniejsze osoby w naszym klubie poza dziewczynami to ich rodzice. Wsparcie i zaangażowanie powoduje, że trenerzy i zarząd nie mogą pozwolić sobie na trochę luzu. Wy rodzice jesteście Naszymi najważniejszymi sędziami i jurorami. Nic bez WAS!!! DZIĘKUJEMY!!!

Wszystkie działania nie mogłyby się odbyć gdyby nie ludzie, organizacje, firmy wspierające Nasze działania.
Osoby: Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki, Radni Miasta Zielona Góra Mariusz Rosik, Tomasz Sroczyński, Wiesław Kuchta, Radna Dzielnicy Nowe Miasto Jadwiga Mała, Dyrektor KU AZS Uniwersytet Marek Lemański.
Instytucje: Urząd Miasta Zielona Góra, Dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze Paweł Sroczyński, Dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 5 w Zielonej Górze Małgorzata Klinowska, Dyrektor Lotnik – Liceum Ogólnokształcące nr 4 w Zielonej Górze Agnieszka Makarska, Dyrektor Szkoł Podstawowej nr 8 w Zielonej Górze Justyna Borowik, Lubuska Federacja Sportu – pomoc przy pozyskaniu środków z 1,5% podatku.
Firmy: wsparcie finansowe – TERRA-PLANT, WITO sp. z o.o., EL-GOS Rafał Gościański, Sokobau Sobczuk Konieczny Gbr, Energy Broker Poland, TEXTILDRUK, Bułka Take&Go, KVB sp. z o.o.
Wsparcie transportowo – medialne: Zeltra Przewóz Osób, ZUMA Marketing, Lubuska Siatkówka, Falubaz Zielona Góra, Super Sport, Przewozyzielona.pl, Naturalnie Lubuskie, Stowarzyszenie Dobry Start TV Nowa Dzielnica
W trakcie ostatniego roku klub otrzymał wsparcie finansowe również z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Fundacji Orły Sportu, Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w ramach projektów: Mikro Granty, Mikro Granty II oraz Program Klub 2023.