Rok 2019 był dla Naszej sekcji bardzo trudny, wyczerpujący ale zarazem bardzo, bardzo pozytywny!!! Można by określić to słowami: „YES, YES, YES!!!” Od początku roku dziewczyny ciężko pracowały, żeby osiągać dobre wyniki. Niestety czwóreczka w mocnym składzie nie utrzymała presji wyniku i nie wykorzystała szansy awansu do finału wojewódzkiego rozgrywek Kinder+. Natomiast z dwóch Naszych „dwójek” osiągających dobre wyniki w turniejach towarzyskich, tylko jedna awansowała do finału wojewódzkiego Kindera+. Gdzie po rozegraniu 8 piłek i kontuzji jednej z zawodniczek musieliśmy zrezygnować z dalszych gier. Sezon 2018/2019 zakończyliśmy spotkaniem podsumowującym przy tzw. „grillu”. Otrzymaliśmy wielką pomoc od rodziców zawodniczek, którzy przynieśli: napoje, owoce i ciasto.

W sezon 2019/2020 weszliśmy z nowymi planami i założeniami. Przygotowania rozpoczęliśmy już w sierpniu, kiedy większość dziewczyn trenujących u Nas w klubie pojechał na obóz sportowy do Gdyni. Podjęliśmy decyzję o zgłoszeniu do rozgrywek Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej zespołu młodziczek. Celem miało być ogrywanie dziewczyn w tym roku, aby za rok można było walczyć o wyższe cele niż pojedyncze zwycięstwo. Do tej pory cel jest osiągany w 100 % i liczymy na konsekwentna i sumienną pracę dziewczyn i przełamywanie kolejnych barier. PIERWSZE ZWYCIĘSTWA JUŻ SĄ!!!!

We wrześniu również zorganizowaliśmy Ogólnopolski Turniej Winobraniowy w Mini Piłce Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. Brały w nim udział zespoły z czterech województw: lubuskiego(Akademia Sportu Iłowa, UKS SG Kożuchów, Zahir Wschowa, SPS Zbąszynek), opolskiego(LUKS „Sukces” Komprachcice), wielkopolskiego(Energetyk Poznań, UKS Lider Rokietnica, UKS Szamotulanin Szamotuły)  i zachodniopomorskiego(SAPS „Libero” Banie, UKS „Barnim” Goleniów). W sumie ponad 130 uczestników. Nasz turniej zapisuje się już w kalendarzu(pierwszy weekend Winobrania). Ponownie wsparli Nas Rodzice zawodniczek. Wypieki i słodkości oraz słodycze zaskoczyły jak zwykle ilością i smakiem. DZIĘKUJEMY!!!

Ogłaszając w lipcu nowy nabór na sezon  2019/2020 na stronie internetowej oraz na Facebooku a w sierpniu rozpowszechniając przez plakaty na słupach ogłoszeniowych w mieście nie spodziewaliśmy się tego co stało się później. Na Nasze ogłoszenie odpowiedziało wiele osób. Oceniając to, nasuwa się jedno słowo: SZOK!!!. Bardzo pozytywna reakcja spowodowała, że od września do końca grudnia pojawiło się na treningach ok. 50 nowych dziewczyn. Oczywiście nie wszystkie zostały ale na tę chwilę systematycznymi treningami objętych jest w sumie ponad 55 zawodniczek w grupach zaawansowanej i początkującej.

Na podsumowującym spotkaniu w świetlicy w Raculi wraz z rodzicami było Nas ponad 100 osób. TO POKAZUJE, ŻE WARTO PROWADZIĆ ZAJĘCIA!!!

Reasumując byliśmy na różnych zawodach –  turniejach w roku 2019. W sumie było ich 16: w Nowej Soli, Iłowa, Żary, Wschowa, Banie, Poznań, Szamotuły, Lubsko, Sulechów, Głogów, Kożuchów. Zorganizowaliśmy 3 razy zawody – turnieje na Sali przy ZE nr 4 w Zielonej Górze.

Wszystkie Nasze działania opierają się na współpracy z Partnerami, którzy wspierają Nas w różny sposób. Czasami jest to: finansowy,  innym razem jest to np. wykonanie usługi lub pomoc w organizacji danego przedsięwzięcia. Dlatego Naszym obowiązkiem jest ich wymienić:

Miasto Zielona Góra

Prezydent Miasta Zielona Góra

Radny Miasta Zielona Góra Dariusz Jacek Legutowski

Radny Miasta Zielona Góra Tomasz Sroczyński

Firma Okna – Drzwi S. C. Polański

Firma ZUMA Marketing

Firma Energy Broker Poland

Firma Apexim A. B.

Firma Koszulkiexpress

Firma Adiin

Sklep Spiżarnia ze zdrowym jedzeniem

Hurtownia  Marcosport

Szkolny Związek Sportowy „Ziemia Lubuska”

Lubuski Związek Piłki Siatkowej

Naturalnie Lubuskie

 

NAJWIĘKSZE SŁOWA UZNANIA NALEŻĄ SIĘ JEDNAK DZIEWWCZYNOM I ICH RODZICOM!!! DZIĘKUJEMY!!!