W dniu 09.04.2015r. odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. W zawodach udział brały zespoły z zielonogórskich szkół podstawowych. Rozgrywki były prowadzone na trzech boiskach. Po zaciętej i emocjonującej walce zwyciężczyniami zostały dziewczęta pierwszego zespołu  Szkoły Podstawowej nr 10. Drugie miejsce zajął drugi zespół szkoły nr 10 natomiast trzecie   Publiczna Szkoła odstawowa z Zawady.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się zespoły  z:  Publicznej Szkoły Podstawowej w Przylepie, Szkoły Podstawowej nr 22, zespół 1 Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie, Szkoły Podstawowej nr 11, zespół 2 Publicznej Szkoły Podstawowej w Drzonkowie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Ochli.

Turniej został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Świt” Drzonków oraz Publiczne Gimnazjum w Drzonkowie. Rozgrywki  przygotowali i przeprowadzili trenerzy klubowi i nauczyciele gimnazjum: mgr Cezary Dubniewski, mgr Paweł Słomiński, mgr Robert Jankowski. Pomagali im uczniowie klasy II gimnazjum: Natalia Medyńska, Kamil Medyński, Adam Moryson, Dominika Gręzicka, Tomasz Kempka, Małgorzata Piskorska, Patrycja Suchocka, Radosław Małczak. Każdy z uczestników miał zapewnioną wodę mineralną i poczęstunek,  dodatkowo wszyscy otrzymali koszulki.

Pierwsze 3 zespoły otrzymały puchary i nagrody w postaci piłki do siatkówki. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a najlepsza zawodniczka –  Kinga Wójcik  –  statuetkę.

Projekt został zrealizowany przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra

« z 15 »