W dniach 14.08.2019-22.08.2019 odbył się obóz siatkarski w Gdyni. Celem obozu była przede wszystkim integracja zespołu 20 dziewcząt, które pierwszy raz miały możliwość przebywania przez tyle dni razem, z dala od domu. Ponadto codzienne treningi miały przygotować dziewczęta kondycyjnie do nowego sezonu 2019/2020 . Wreszcie będąc w Trójmieście nie mogliśmy połączyć ciężkiej pracy na treningach z odpoczynkiem na plaży i ze zwiedzaniem licznych zabytków i innych atrakcji turystycznych.

Podróż w dwie strony odbyła się pociągiem, trochę kłopotu było z bagażami, bo dziewczyny musiały zabrać ze sobą pół domu, ale daliśmy radę. Zakwaterowaliśmy się w szkole nr 28, gdzie mieliśmy bardzo dobre warunki treningowe – sala sportowa, boiska Orlik, bieżnia tartanowa oraz przepyszne posiłki gotowane na miejscu. Każdy dzień zaczynaliśmy rozruchem, potem po śniadaniu był pierwszy trening na Sali, po obiedzie drugi, wieczorem omawialiśmy treningi, nowe ćwiczenia, taktykę, itp. Tak jak zakładaliśmy w czasie między treningami kilka razy wybraliśmy się na plażę miejską w Gdyni, zwiedziliśmy stare miasto w Gdańsku, popłynęliśmy statkiem na Westerplatte, oglądaliśmy klify w Orłowie i tamtejsze molo, byliśmy na molo w Sopocie oraz w Aqua Parku, Zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, a nawet raz byliśmy w kinie. Byliśmy też świadkami nocnych pokazów Air Show Gdynia, gdzie mogliśmy podziwiać nocne pokazy samolotowe.

Codzienne treningi, wspólne zabawy, relaks oraz zwiedzanie Trójmiasta pozwoliły zintegrować się naszym zawodniczkom, a ciężka praca przyniesie w przyszłości efekty podczas meczów.

Naszym zdanie obóz był pod każdym względem udany przede wszystkim dzięki zaangażowaniu dziewcząt, za co im serdecznie dziękujemy.

Należy wspomnieć, że wyjazd odbył się dzięki pomocy finansowej Lubuskiego Kuratorium Oświaty oraz Miasta Zielona Góra.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się nam zorganizować podobny wyjazd.